mapa01

Co naprawdę warto zobaczyć w Koszalinie?

Koszalin bywa nazywany cichą perłą Pomorza. Miasto to posiada długą i nader ciekawą historię, jednak praktycznie od zawsze znajduje się w cieniu Gdańska oraz Szczecina. Niezależnie jednak od rangi większych miast, Koszalin jest pełen atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć.

Koszalin bywa nazywany cichą perłą Pomorza. Miasto to posiada długą i nader ciekawą historię, jednak praktycznie od zawsze znajduje się w cieniu Gdańska oraz Szczecina. Niezależnie jednak od rangi większych miast, Koszalin jest pełen atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć.

Ciekawe miejsca w Koszalinie: Park Książąt Pomorskich

Koszalin jest miastem, w którym tradycja na każdym kroku łączy się z nowoczesnością. Żywym świadectwem tej pierwszej jest wspaniały Park Książąt Pomorskich rozciągający się na przestrzeni ponad 10 hektarów.

To wielka, zielona przestrzeń pełna rozwidlających się malowniczych ścieżek, fontann, stawów oraz majestatycznych drzew, spośród których aż 16 posiada statusów Pomników Przyrody. Park Książąt Pomorski to miejsce specjalne nie tylko jeżeli chodzi o ciekawe miejsca w Koszalinie, ale również w skali całego kraju: jego przemyślana a następnie zrealizowana struktura to dzieło wybitnych inżynierów. W parku odwiedzający znajdą ogromny staw zamkowy, pozostałości dawnych murów miejskich a także pomnik Cypriana Kamila Norwida.

Historia Parku Książąt Pomorskich sięga jeszcze XIX stulecia. Miejsce to jednak po dziś dzień stanowi ulubiony rejon spacerów zarówno Koszalinian, jak też coraz liczniejszych gości odwiedzających to niezwykłe miasto.

Koszalin nowoczesny

Perła Środkowego Pomorza jest miastem nie tylko tradycji, lecz również wielu atrakcji już stricte nowoczesnych. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na terenie Koszalina jest Papugarnia. Ponad 70 kolorowych ptaków latających całkowicie swobodnie po ogromnej przestrzeni. Miejsce to jest oczywiście ulubioną destynacją dzieci. Praktyka pokazuje jednak, że towarzystwo kilkudziesięciu papug to także znakomita rozrywka dla dorosłych.

Jeszcze bardziej nowoczesne oblicza Koszalina prezentuje futurystyczny Park Wodny Koszalin, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego rodzaju obiektów w całej Polsce. Dodatkowym walorem jest niezwykłe umiejscowienie u samego podnóża Góry Chełmskiej, co zapewnia odwiedzającym niezrównane pejzaże.

Koszalin to także bliskość morza

W pobliżu Koszalina położone jest piękne jezioro Jamno, gdzie można uprawiać kitesurfing, żeglować a także oczywiście po prostu pływać. Warto jednak pamiętać o bliskości Bałtyku, którego bryzę czuć w koszalińskim powietrzu. Jeziorem Jamno można się bowiem przeprawić właśnie bezpośrednio do Morza Bałtyckiego a dokładniej do dwóch doskonale znanych kurortów: Unieścia oraz Mielna.

Jeżeli zaś chcemy zobaczyć panoramę Koszalina z góry i w pełnej okazałości, pozostaje nam jedynie udać się na szczyt majestatycznej Góry Chełmskiej, z której roztacza się niezrównana panorama na miasto oraz pobliskie równinne tereny.

Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Inne artykuły