Najbardziej zachowawczy ubiór jest teoretycznie najbezpieczniejszy, jednakże trudno w takim o bycie wiernym modzie. Czasami jest to klasyczny, ponadczasowy look, czasami odrobinę zbyt uniwersalny — jeśli jednak dodamy do niego odpowiednie akcesoria, może się zmienić nie do poznania. Z artykułu dowiesz się, po jakie dodatki warto sięgać, aby nadać swoim ubraniom konkretnego charakteru.

Po jakie akcesoria warto sięgać?


Jeśli nie lubimy zmian w naszej szafie, warto operować właśnie dodatkami, które jednej kreacji mogą nadać nawet kilka wersji. To, co może zupełnie zmienić efekty wyjściowy stylizacji, to biżuteria. Zwykły szary top będzie dalej uniwersalnym ubiorem, jeśli nie będziemy mieć na sobie kolczyków — zmieni się jednak w świetną bazę, jeśli założymy do niego duże, błyszczące kolczyki w stonowanym lub też intensywnym kolorze. To samo tyczy się butów — mogą być sportowe lub delikatne i kobiece, a to już zupełnie zmienia nasz końcowy wygląd. Ostatnim istotnym elementem, o którym warto pamiętać, jest torba. W zależności od tego, czy będzie mała, czy też duża, nasz wygląd może zmienić się z formalnego w zupełnie casualowy. Dodatki, które mogą więc zupełnie odmienić styl ubioru to między innymi:

– biżuteria,
– buty,
– torebki.


Warto mieć kilka wariantów tych dodatków w szafie, bo nigdy nie wiadomo, co w danej chwili będzie pasował najbardziej. Należy się jednak zastanowić, czy każdy dodatek pasuje do ubioru?

Jakie dodatki się wykluczają?


W dzisiejszych czasach trudno jest mocno naruszyć zasady panujące w modzie, ponieważ nasze oczy widziały już po prostu wszystko. Są jednak zestawienia, które wyjątkowo źle wyglądają i warto ich unikać. Można więc śmiało powiedzieć, że nie każdy dodatek będzie pasował do każdego zestawu ubrań. Przykładem mogą być delikatne, błyszczące, bladoróżowe sandałki z kobiecym zapięciem na wysokości kostki — trudno byłoby je zestawić z czarnym topem i czerwonymi, sportowymi spodniami. I nie jest to kwestią tego, że sandałki byłyby na szpilce, tylko tego, że ich styl kłóciłby się ze stylem ubioru. Do takiego ubrania można założyć szpilki, ale w kolorze czarnym i raczej w klasycznej odsłonie.

Jakie dodatki na co dzień, a jakie na wieczór?


W każdej szafie powinna się znaleźć para wieczorowych kolczyków, klasyczne szpilki i mała, czarna torebka. Taki zestaw dodatków zrobi wieczorową kreację z prostej sukienki. Warto jednak mieć również lekkie buty sportowe i wygodną torebkę codzienną, która z tej samej sukienki stworzy ciekawy, casualowy look. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się w minimalizm ubraniowy i ograniczyć się jedynie do bazowych, klasycznych krojów resztę zmieniając na co dzień i od święta właśnie dzięki dodatkom. Nie każdy dodatek zawsze będzie nam pasował, ale po jakim czasie nabierając wprawy, zaczniemy czerpać przyjemność z tych prostych, acz znaczących metamorfoz codziennych we własnym zaciszu domowym.

Nie warto zapominać o makijażu — on również może odmienić nasz styl w ciągu kilku minut! Czasami wystarczy po prostu czerwona szminka.